clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

Jakie są rodzaje wózków serwisowych
Porady

Jakie są rodzaje wózków serwisowych?

Sprzątanie obiektów o dużym metrażu może być problematyczne i czasochłonne. Z tego powodu w podobnych budynkach wykorzystuje się specjalne wózki, które pozwalają na łatwe przewożenie niezbędnych akcesoriów pomiędzy pomieszczeniami. Takie produkty występują jednak w wielu wariantach. Jakie są rodzaje wózków do sprzątania i kiedy sprawdzą się poszczególne typy?

Rodzaje wózków do sprzątania 

Wózki do sprzątania występują w wielu wariantach różniących się od siebie liczbą wiader, dodatkowym miejscem na takie elementy, jak np. pościel czy dołączonymi akcesoriami. Niektóre z nich są większe, podczas gdy inne osiągają znacznie mniejsze wymiary. Najpopularniejszy podział takich produktów to:

Pierwszy rodzaj obejmuje miejsce, w którym można umieścić bieliznę i pościel. Drugi natomiast służy głównie do sprzątania, dlatego nie zawiera dodatkowych pojemników na tkaniny. W jego skład wchodzą natomiast takie elementy, jak wiadra, wyciskarki czy mopy. W każdym wózku znajduje się także przestrzeń, w której można umieścić drobne akcesoria, takie jak ściereczki, ściągaczki, gąbki, małe szczotki, szufelki czy nawet niewielkie opakowania preparatów czyszczących.

Wysokiej jakości wózki do sprzątania znajdziesz w takich sklepach, jak np. Linea Trade. Wybór odpowiedniego modelu powinien zależeć głównie od Twoich potrzeb i charakterystyki danego obiektu.

Jaki wózek do sprzątania wybrać? 

Poszczególne wózki do sprzątania tego samego typu różnią się od siebie pod względem kilku elementów. Kluczowa jest np. liczba wiader. Jeśli potrzebujesz osobnego pojemnika na płyn do mycia podłóg i rozcieńczony preparat np. do szyb, konieczne jest wybranie produktów z co najmniej dwoma wiadrami. W sytuacji, gdy powierzchnia do sprzątnięcia jest mniejsza, często doskonale sprawdzą się pojedyncze egzemplarze.

To samo dotyczy również dodatkowych elementów znajdujących się na wózku. Mowa tu o koszu lub worku na śmieci, mopie, dodatkowych kijkach czy miejscu do przechowywania drobnych akcesoriów, takich jak gąbki i ściereczki. Takie przedmioty można zwykle dokupić osobno i dołączyć do wybranego wózka. Dobrym pomysłem jest jednak zaopatrzenie się w na tyle duży model, żeby pomieścił on wszystkie niezbędne akcesoria.

W dużych firmach, obiektach użyteczności publicznej czy hotelach dobrze sprawdzą się duże wózki. W sytuacji, gdy przestrzeń jest stosunkowo mała, można postawić na bardziej poręczne modele. Wszystko zależy od charakterystyki danego budynku i potrzeb osób dbających o jego czystość.