clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

mieszkanie na parterze z ogródkiem
Lifestyle

Mieszkanie na parterze z ogródkiem – wady i zalety

Mieszkania na parterze nadal wywołują wiele kontrowersji. Wiele osób już na wstępie odrzuca możliwość kupna takiej nieruchomości. Czy jest to dobre podejście? Jakie są wady i zalety mieszkania na parterze?

Ciepło i bezpiecznie

Nowoczesne mieszkania na parterze mają więcej zalet niż mogłoby się wydawać. Warto pamiętać, że współczesne budownictwo jest na dużo wyższym poziomie niż bloki budowane 30, 20 czy nawet 10 lat temu.

Jeszcze parę lat temu wiele osób bało się, że mieszkanie na parterze z ogródkiem będzie zimniejsze niż mieszkania na wyższych piętrach. Nie zawsze jest to prawdą. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na wykonanie izolacji, która skutecznie chroni budynek przed wilgocią i chłodem z podłoża.

Kolejnym argumentem, który przemawiał przeciwko zakupowi mieszkania na parterze był brak bezpieczeństwa. Możliwość włamania się na niższych piętrach jest dużo większa niż na wyższych. Dziś również można sobie z tym poradzić. Żaluzje antywłamaniowe czy okna zamykane na klucz to duże utrudnienie dla włamywaczy.

Warto pamiętać, że coraz więcej osiedli jest ogrodzonych i posiada całodobową ochronę. W takich miejscach włamania się nie zdarzają.

Własny kawałek zieleni

Jedną z największych zalet mieszkań na parterze jest możliwość posiadania własnego ogródka. Mieszkanie na parterze z ogródkiem to idealna propozycja dla osób, które są starsze, mają małe dzieci czy osobę niepełnosprawną w rodzinie.

Ogródek to szansa na spędzenie kilku chwil na świeżym powietrzu nawet wtedy, gdy pogoda jest niesprzyjająca, by udać się na plac zabaw czy do parku na spacer. Mieszkanie na parterze z ogródkiem daje możliwość wystawienia na zewnątrz kilku zabawek dla dzieci. Stolika kawowego oraz wygodnych siedzisk.

Wybierając mieszkanie na parterze, należy zwrócić uwagę czy nie będzie ono zacienione przez drzewa rosnące w pobliżu lub sąsiednie budynki. Latem cień może być zaletą. W ponure dni mieszkanie może okazać się za ciemne.

Łatwy dostęp

Mieszkanie na parterze z ogródkiem to również łatwy dostęp. Jest to bardzo ważne, gdy chodzenie po schodach staje się problemem. Jest to bardzo często uciążliwe dla osób starszych, ale również dla młodych mam, które dźwigają nie tylko zakupy, ale również wózek czy rowerek swojego malucha.

Warto również pamiętać, że w budynkach wysokich czekanie na windę często zajmuje dużo czasu. Mieszkanie na parterze jest zupełnie niezależne. Dzięki temu oszczędzamy czas. Nie musimy również się martwić dostaniem się do mieszkania, gdy jest awaria windy.

Mieszkanie na parterze z ogródkiem, jak każde inne, ma swoje wady i zalety. Ważne, by przy wyborze nieruchomości nie kierować się stereotypami lecz realnie rozważyć, jakie cechy nieruchomości są dla nas najważniejsze.