clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

Butelki szklane
Porady

Butelki szklane — czy są bardziej ekologiczne od plastikowych?

Kiedy myślimy o styl życia bez odpadów, to wielu z nas wyobraża sobie wybór szklanych butelek, które mogą być wielokrotnie używane. Czy szklane butelki są bardziej ekologiczne od plastikowych? Sprawdź w naszym artykule!

Plastikowa butelka wielokrotnego użytku. Praktyczna i lekka

Butelkę PET wielokrotnego użytku można napełniać około 20 razy. Jest bezpieczna i higieniczna. Waży mniej niż szklana butelka, dlatego jej transport wymaga mniej energii. W związku z tym emitowane jest mniej CO2. Jeśli zostanie uszkodzona po wielu cyklach czyszczenia, można ją poddać recyklingowi. Zwykle z recyklingu plastikowych butelek PET nie produkuje się nowych butelek na napoje, ponieważ przetwarzanie to nie jest szczególnie wydajne. Surowiec jest często używany do produkcji odzieży, różnych wyrobów z tworzyw sztucznych, a także do produkcji włókien w przemyśle. 

Butelka szklana wielokrotnego użytku. Wytrzymała i ciężka 

Szklana butelka wielokrotnego użytku starcza na dwa razy dłużej niż plastikowa butelka wielokrotnego użytku. Dopiero po około 50 czyszczeniach butelka zostanie poddana recyklingowi. Wtedy stara szklana butelka może stać się nową. To duża przewaga szkła nad plastikiem. Jednak butelki na napoje wykonane ze szkła mają również wady. Są stosunkowo ciężkie i wymagają więcej energii podczas transportu i produkcji. Szukasz szklanych butelek do swojego biznesu? Butelki szklane 200ml od Emcor, to opcja, którą powinieneś wziąć pod uwagę. Są wytrzymałe i idealne dla wielu produktów. oczywiście w sklepie Emcore znajdziesz też butelki innych pojemności.

Wybór właściwego opakowania na napoje – pomyśl o transporcie

Jeśli szukasz najbardziej ekologicznych opakowań na napoje, musisz pomyśleć o transporcie. Ostatecznie decydującym czynnikiem jest odległość, jaką musi pokonać każda butelka. Im dalej trzeba przetransportować napój, tym ważniejsza staje się waga jego opakowania. Dzięki temu szklane butelki z napojami z transportowane na bliskie odległości są bardziej ekologiczne, niż plastikowe butelki. W przypadku większych odległości plastikowa butelka pokazuje swoją przewagę wagową. 

Jeśli szukasz dobrych jakościowo i korzystnych cenowo szklanych butelek do swoich produktów, już teraz sprawdź ofertę Emcore, z której możesz skorzystać w sklepie internetowym – https://emcor-opakowania.pl/opakowania/opakowania-szklane/butelki-szklane. Duży wybór i atrakcyjne ceny to tylko niektóre z atutów tego wygodnego sklepu online. 

Butelki jednorazowe szklane i plastikowe

Butelki jednorazowe są częściowo poddawane recyklingowi. Musimy też wziąć pod uwagę, że recykling jest energochłonny. Dotyczy to zarówno butelek szklanych, jak i plastikowych. Dlatego logiczne jest opóźnianie recyklingu tak długo, jak to możliwe. Dotyczy to ogólnie wszystkich rzeczy, które posiadamy. 

Długowieczność każdego produktu ma kluczowe znaczenie dla bardziej ekologicznego konsumpcjonizmu. Jednak jednorazowe butelki są wyjątkowo krótkotrwałe. Nawet jeśli do produkcji butelki jednorazowej użyto materiału pochodzącego z recyklingu, to ocena jej cyklu życia jest znacznie gorsza niż w przypadku butelki wielokrotnego użytku. Badania potwierdzają, że butelki jednorazowe są transportowane prawie dwa razy dalej. Zapotrzebowanie na energię i wodę w przypadku butelek wielokrotnego użytku jest nieproporcjonalne w porównaniu z wykorzystaniem ropy naftowej do produkcji nowych butelek jednorazowych, co sprawia, że alternatywa wielokrotnego użytku jest bardziej ekologicznym wyborem. 

Butelki plastikowe i szklane mają swoje wady i zalety, a wybór odpowiedniej zależy od wielu czynników. Jeśli zdecydowałeś się na butelki szklane sprawdź ofertę sklepu internetowego https://emcor-opakowania.pl/!.