clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

Porady Zakupy

Jaki smartfon z dobrym aparatem kupić?

Trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesny telefon, który nie umożliwia zrobienia wysokiej jakości zdjęć. Oprócz wielkości ekranu, parametrów systemu czy wersji zainstalowanego oprogramowania, zwracamy szczególną uwagę na maksymalną rozdzielczość zdjęć, jaką oferuje nowy smartfon. Jaki telefon wybrać, aby skutecznie zastąpił nawet tradycyjną lustrzankę? Sprawdźcie nasz krótki poradnik. Pamiętajcie też, że w zakupach telefonu możecie skorzystać z opcji, jakie daje pożyczka pozabankowa.

Dwa aparaty

Na początku warto pamiętać, że smartfony posiadają dwa aparaty – przedni i tylny. Najczęściej korzystamy z tego drugiego, chcąc zrobić zdjęcia widokowe, czy uwiecznić na fotografii wyjątkową chwilę. Przedni aparat natomiast jest niezbędny do wykonania popularnego selfie, ale także do prowadzenia rozmów wideo lub streamingu w mediach społecznościowych. W obu przypadkach liczy się przede wszystkim rozdzielczość aparatów. Przedni zwykle ma nieco słabsze parametry niż tylny, co wynika choćby z ograniczeń rozmiarowych – na ekranie trudno zmieścić duży obiektyw.

Jaką rozdzielczość aparatu najlepiej wybrać? Najtańsze i podstawowe modele oferują rozdzielczość na poziomie 20 MPix. Jeśli jednak zależy wam na wysokiej jakości zdjęcia oraz szerokich możliwościach fotografowania, zdecydujcie się na smartfon o znacznie lepszych parametrach, w czym pomoże pożyczka pozabankowa. Rozdzielczość na poziomie 64 MPix to dziś standard w tak zwanych flagowcach, produkowanych przez wszystkie niemal marki.

Opcje dodatkowe

Nie można zapomnieć także o opcjach dodatkowych, czyli oprogramowaniu, jakie fabrycznie dostępne jest w telefonie. Na tę funkcjonalność szczególnie powinni zwrócić uwagę ci z was, którzy planują nieco bardziej profesjonalne wykorzystanie aparatu w smartfonie. Oczywiście można pokusić się o zakup dodatkowych programów fotograficznych, jednak zainstalowany przez producenta soft, powinien spełniać wasze oczekiwania.

Bardzo istotną kwestią jest między innymi dostępność szeregu opcji związanych z automatycznymi trybami fotografowania, ale także funkcje manualnego ustawiania parametrów aparatu. Balans bieli, kontrast, nasycenie to tylko kilka przykładów opcji, jakie powinny znaleźć się w kupowanym przez was telefonie. Co więcej, sprawdźcie także możliwość wykonywania zdjęć w tak zwanym trybie sportowym, czyli w sytuacji, w której fotografowany obiekt dynamicznie się porusza.