Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Import z Chin – jak rozpocząć taką działalność?

12 sierpnia 2022 Import z Chin - jak rozpocząć taką działalność?

Coraz więcej osób zastanawia się nad rozpoczęciem własnej działalności. Nie każdy jednak ma pomysł, co można robić. Bardzo ciekawym zajęciem jest import z Chin. Jest to działalność, która wymaga wiedzy i komunikatywności, jednak zarobki są bardzo duże. Jak zostać importerem z Chin? Co warto przywozić i czy jest to zajęcie dla każdego?

Jak zostać importerem z Chin?

Prowadzenie własnej działalności z pozoru jest prostym zadaniem, jednak należy pamiętać o wielu rzeczach. Jeszcze trudniej jest importować towary z Chin, gdyż należy spełnić szereg warunków. Dla jednych formalności mogą być zbyt skomplikowane, a dla innych jest to tylko kilka papierów więcej. Z pewnością wszystkiego można się nauczyć i wyedukować w tej kwestii. Przede wszystkim na początku należy zastanowić się, jakie towary warto importować i jaka jest konkurencja na rynku. Warto poświęcić trochę czasu, aby sprawdzić, czy jest jakaś luka lub czy można znaleźć produkty wyróżniające się spośród innych. Należy oczywiście założyć działalność gospodarczą. Następnie trzeba uzyskać numer EORI i zarejestrować się BDO. Każda z tych czynności jest niezbędna, aby legalnie importować towary z Chin. Jeśli te obowiązki zostaną spełnione, to kolejnym etapem jest znalezienie dostawcy z Chin i import towarów. Oczywiście należy pamiętać o zapłaceniu podatku VAT i cła na granicy.

Więcej na temat importu z Chin przeczytasz tutaj.

Jakie produkty warto przywozić z Chin?

Import z Chin jest opłacalny, ale nie wszystkie produkty warto przywozić. Przede wszystkim należy postawić na wysokiej jakości rzeczy, które będą trwałe i solidne. Należy pamiętać, że wszystkie produkty muszą być dopuszczone do obrotu na terenie Polski i Unii Europejskiej. Należy zadbać, aby posiadały odpowiednie certyfikaty i atesty. Szczególnie dużą uwagę do tej kwestii należy przyłożyć w przypadku importu zabawek dla dzieci. Jest także lista produktów zakazanych, które nie mogą zostać wwiezione na teren Unii i należy dokładnie zapoznać się z tą listą, aby nie zostać ukaranym dużym mandatem. Najbardziej opłaca się importować dekoracje domowe i ogrodowe, akcesoria dla zwierząt oraz drobny sprzęt elektroniczny.

Jak znaleźć dobrego dostawcę z Chin?

Powodzenie tego biznesu w głównej mierze zależne jest od znalezienia dobrego dostawcy. Towar musi być wysokiej jakości, a najlepiej wybrać produkty unikatowe, których jeszcze nie ma na polskim rynku. Najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd do Chin i uczestnictwo w targach. Na takich eventach można spotkać wiele ciekawych osób oferujących atrakcyjne przedmioty z różnych branż. Nie każdego jednak stać na wyjazd do Chin. Na szczęście są inne możliwości. Można znaleźć dostawcę przez internet. Są specjalne platformy, które oferują możliwość nawiązania kontaktów handlowych. Jest również możliwość nabycia towarów bezpośrednio przez portale aukcyjne, choć ta metoda nie jest już tak opłacalna. Wybierając dostawcę, należy poprosić o próbki towaru przez sfinalizowaniem transakcji. Należy pamiętać o podpisaniu umowy i zawarciu w niej wszystkich uwag dotyczących zamówienia, aby mieć pewność, że wszystko będzie zgodne ze wcześniejszymi ustaleniami.

interaktywny totem

Redakcja clean.biz.pl

Clean Biz – zapraszamy na naszego bloga na którym publikujemy wiele ciekawych artykułów z zakresu biznesu, zdrowia, lifestyle, zakupów, domu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Logistyka dla e-commerce: kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu
interaktywny totem
Import z Chin - jak rozpocząć taką działalność?

Jesteś zainteresowany reklamą?