clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

ozdoby na taras
Dom

Jak wybrać meble na taras, ozdoby i kwiaty, by był miejscem idealnym do odpoczynku?

Taras to przedłużenie naszego mieszkania. Warto zaaranżować go tak, by sprzyjał letniemu wypoczynkowi. Meble, ozdoby i kwiaty muszą znaleźć się na tarasie, który ma służyć odpoczynkowi. Jakie ozdoby na taras są niezbędne, by stworzyć przyjemną przestrzeń?

Najważniejszy jest dobry plan

Aranżując przestrzeń na tarasie należy zacząć od mebli. Są one największe i najtrudniej będzie je rozlokować.

Na tarasie niezbędne są fotele oraz stolik kawowy. Na małym balkonie można część foteli wybrać składanych. Leżaki będą używane wyłącznie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, gdy nie będzie gości leżaki można schować. Jest to sposób na zaoszczędzenie cennej przestrzeni.

Mając dużą przestrzeń można zaszaleć i postawić bujany fotel „jajo” na stelażu, który zapewni świetną zabawę i wygodny odpoczynek. Warto również skusić się na większe, bardziej komfortowe meble. Ciekawą propozycją są meble z technorattanu. Jest to materiał, który jest odporny na promienie UV oraz opady. Dzięki temu meble z technorattanu mogą stać na tarasie nawet zimą. Oczywiście dobrze zabezpieczone.

Oświetlenie tarasu

Planując korzystanie z tarasu po zmroku warto zadbać, by był oświetlony. Nie każdy chce zakładać oświetlenie elektryczne, które związane jest z kuciem ścian. Są łatwiejsze sposoby.

Idealnym rozwiązaniem są lampki solarne. Ozdoby na taras w postaci lampek, które można włożyć do donic z kwiatami to tani i jednocześnie bardzo efektowny sposób na rozjaśnienie balkonu. Lampki w kształcie klasycznych żarówek można umieścić na sznurze na ścianie oraz barierce. Na tarasie zaaranżowanym w nowoczesnym stylu idealnie będą wyglądały lampki w kształcie kul. Na taras w stylu rustykalnym świetnie sprawdzą się lampki przypominające uliczne latarnie, a u osób ceniących sobie zaskakujące rozwiązania świetnie będą wyglądały lampki flamingi, które rozweselą przestrzeń.

Konieczne są kwiaty

Taras bez kwiatów nie będzie miejscem idealnym. Warto zadbać, by przestrzeń była pełna barwnych roślin, które sprawią, że nawet w środku dużego miasta będziemy mieli swój kawałek zieleni.

Wybierając kwiaty na taras koniecznie trzeba pamiętać o osłonkach i donicach. Ozdoby na taras w postaci wiklinowych koszy będą idealne, gdy dominujący jest styl rustykalny. Czarne, metalowe donice świetnie sprawdzą się w przestrzeni industrialnej, a białe, proste osłonki są świetne na taras nowoczesny.

Aranżacja tarasu nie jest trudnym zadaniem. Warto poświęcić jej trochę czasu, by zyskać przestrzeń, w której letnie wieczory będą prawdziwą przyjemnością.