clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

Szlafrok
Dom

Szlafrok – idealny wybór na chłodniejsze poranki

Latem, gdy temperatura na zewnątrz jest naprawdę wysoka, zwykle nie potrzebujemy żadnego okrycia po wstaniu z łóżka. Sytuacja zmienia się jednak wraz z nadejściem pierwszych, chłodniejszych poranków i wieczorów. Wtedy też z pewnością przyda nam się szlafrok, który możemy założyć na siebie zaraz po wstaniu z łóżka. Jesienią i zimą szlafroka po prostu nie może zabraknąć w naszej bieliźnianej garderobie.

Ciepło i przyjemnie

Wczesne wstawanie nigdy nie należy do przyjemnych czynności, a już w szczególności, gdy temperatura na zewnątrz nie zachęca do wyjścia z domu. Najtrudniej jest nam postawić pierwsze kroki po wyjściu z łóżka – pod kołdrą czujemy się bowiem komfortowo i jest nam bardzo przyjemnie. Co więcej, po wyjściu spod cieplutkiej kołdry, nasz organizm doznaje swego rodzaju szoku termicznego. Oczywiście, nie jest on szkodliwy dla naszego zdrowia, niemniej jednak bardzo nieprzyjemny. Dlatego też, od razu po wstaniu z łóżka, warto narzucić na siebie ciepły szlafrok. Pozwoli on utrzymać przy ciele większą ilość ciepła, dzięki czemu poranek będzie zdecydowanie przyjemniejszy. Co więcej, szlafrok możemy nosić nie tylko o poranku, ale również wieczorem, zamiast bluzy czy swetra.

Do wyboru, do koloru

Obecnie producenci oferują nam różnego rodzaju szlafroki, dzięki czemu każda kobieta jest w stanie wybrać model dopasowany do swoich potrzeb. Najczęściej panie, w domu których temperatura nie jest zbyt wysoka, decydują się na ciepłe szlafroki, wykonane z polaru bądź z flauszu. Dobrze, jeśli wybrany model posiada dodatkowo kaptur. Natomiast panie, które poszukują tylko luźnego okrycia, mogą zdecydować się na szlafrok wykonany z satyny lub z wiskozy. Nie daje on co prawda uczucia ciepła, jednak wygląda bardzo kobieco. Obecnie możemy zakupić szlafroki różnej długości – niektóre modele przypominają raczej podomki, inne zaś sięgają niemalże kostek. 

Nie tylko w domu

Szlafrok damski przydaje się nie tylko wtedy, gdy jesteśmy w domu, choć oczywiście to tam używamy go najczęściej. Niemniej jednak w dobrej jakości szlafrok powinny wyposażyć się przyszłe mamy, gdyż znajduje się on na liście obowiązkowej wyprawki szpitalnej do porodu. Sprawdzi się on również podczas chłodnych nocy, gdy będziemy musiały wstawać, aby nakarmić maluszka. Szlafrok często zabieramy ze sobą na wyjazd służbowy bądź wypoczynkowy. Nigdy bowiem nie wiadomo, jaka temperatura będzie panowała w obiekcie noclegowym, w którym się zatrzymamy. Dobrej jakości szlafrok to inwestycja na lata, a co więcej możemy użytkować go także wtedy, gdy jesteśmy poza domem.