Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czym wyczyścić fugi z pleśni – skuteczne sposoby

3 maja 2021 wyczyścić fugi z pleśni

Wygląd łazienki często zależy od tego, jak dobrze dba się o jej najdrobniejsze szczegóły. Fugi na pewno można uznać za te detale, które mają ogromny wpływ na to, jak prezentuje się całe pomieszczenie. Niestety utrzymanie ich w czystości potrafi być bardzo trudne i wymagać stałego monitorowania sytuacji w łazience. Czym wyczyścić fugi z pleśni i dlaczego tak ważne jest zadbanie o nie?

wyczyścić fugi z pleśni

Dlaczego warto dbać o swoje fugi?

Zazwyczaj łazienka jest pomieszczeniem, w którym dużym problemem jest wilgoć. Wynika ona z częstego używania armatury sanitarnej, a także niewystarczająco wydajnej wentylacji. Niestety tworzy to pewien mikroklimat, który owocuje problemami takimi jak pleśń.
Pleśń jest stosunkowo łatwa do usunięcia z większych powierzchni. Problem pojawia się jednak gdy zagości w szczelinach i innych miejscach trudnodostępnych. Fugi bardzo często stają się celem ataku pleśni różnego rodzaju. Można to poznać po zmianach w kolorze. Przy pleśni oczekiwać można pojawienia się nalotu w kolorze brązowym, zielonym, a niekiedy i czarnym lub białym. Wszystko zależy od typu pleśni, jednakże żaden z nich nie ma dobrego wpływu na zdrowie domowników, ani na wygląd łazienki. Dlatego usuwanie pleśni z fug jest zadaniem, za które lepiej się wziąć szybciej zamiast później. Im dłużej się czeka, tym bardziej pleśń rozprzestrzeni się po całej łazience, utrudniając jej likwidację.

Czym wyczyścić fugi z pleśni – najszybsze sposoby

Jako że pleśń jest powszechnym problemem, powstało wiele sposobów na wyczyszczenie fug z pleśni i innych zakątków w łazienkach. Przede wszystko warto wiedzieć, że nie należy tego robić zwykłymi środkami czyszczącymi. Zazwyczaj bowiem nawet jeżeli pozbędzie się części nalotu, bardzo szybko pojawi się on z powrotem. Dlatego też lepiej jest sięgnąć po sprawdzone sposoby. Wśród popularnych domowych metod na usuwanie pleśni z fug jest stosowanie proszku do pieczenia. Wystarczy on jeżeli nalot z pleśni pojawił się tylko w wybranych punktach. Podobnie działa mieszanka octu i sody oczyszczonej, pasta do zębów, a także sok cytrynowy. Bardziej wydajne są specjalne środki chemiczne, przeznaczone do walki z pleśnią. Są dostępne w wielu sklepach i zazwyczaj wcale nie są one drogie. Duże opakowanie potrafi wystarczyć na bardzo długo, a efekty są widoczne w przeciągu paru minut od rozpryskania środka wzdłuż fug. Potem jednak warto jest zainwestować w pozbycie się źródła problemu z pleśnią, jakim jest wilgoć w łazience. Lepsza wentylacja zawsze będzie bardziej trafionym rozwiązaniem, zarówno dla kieszeni domowników, jak i dla ich samopoczucia.

interaktywny totem

Redakcja clean.biz.pl

Clean Biz – zapraszamy na naszego bloga na którym publikujemy wiele ciekawych artykułów z zakresu biznesu, zdrowia, lifestyle, zakupów, domu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

montaż klimatyzacji w Krakowie
internet dla firm

Jaki internet dla firm?

11 lipca 2021

pękające kąciki ust

Jesteś zainteresowany reklamą?