clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

ozdoby na parapet
Lifestyle

Jak ozdobić parapet? – Jak wybrać ozdoby?

Okno w salonie to często niedoceniona część naszego mieszkania. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż parapet okienny to idealne miejsce na dekoracje. Jak ozdobić parapet i jak wybrać ozdoby, które podkreśla charakter wnętrza?

Kwiaty i doniczki

Bujne, zielone kwiaty to najpiękniejszy sposób, żeby ozdobić parapet. Rośliny nie tylko wyglądają elegancko, ale przede wszystkim pozytywnie wpływają na nasz nastrój.

Wybierając rośliny na parapet, koniecznie trzeba zadbać, by miały odpowiednią ilość słońca. Nie wszystkie kwiaty czują się dobrze w południowym słońcu i nie wszystkie lubią północny cień.

Wybierając ozdoby na parapet, w postaci żywych kwiatów koniecznie trzeba pamiętać o gustownych doniczkach. Doniczki oraz osłonki to integralna część kompozycji. Dobrze dobrane podkreślą urok rośliny.

Wybierając doniczki warto dopasować je do tych, które zdobią resztę pokoju. Dzięki temu w salonie zapanuje harmonia.

jak ozdobić parapet

Jak ozdobić parapet? – latarenki, świece i lampiony

Światło jest bardzo ważne w aranżacji wnętrz. Wybierając ozdoby na parapet również warto pamiętać, by postawić na nim latarenkę wypełnioną delikatnymi lampkami, czy designerskie lampiony, które nawet zgaszone elegancko prezentują się w oknie.

Wybierając świece na parapet należy pamiętać, że mogą być niebezpieczne, gdy mamy długie firany. Świetnie za to sprawdzą się w tych mieszkaniach, gdzie są wyłącznie zasłony lub rolety.

Świece można postawić z prostym świeczniku, ale również można wykorzystać małe świeczki pływające, które umieszczone w wazonie z kwiatami będą niebanalną dekoracją.

Warto pamiętać, że świetlne ozdoby na parapet zdobią mieszkanie nie tylko od wewnątrz. Okno widziane z zewnątrz również prezentuje się bardzo elegancko. Jest to bardzo ważne przede wszystkim jesienią i zimą, gdy często dokuczają nam ponure dni.

jak ozdobić parapet

Dekoracyjne bibeloty

Parapet to również idealne miejsce, by ustawić na nim ramkę z rodzinnym zdjęciem, designerską rzeźbę czy kolorowe szkło, w którym pięknie będzie odbijało się światło.

Ozdoby na parapet muszą być zgodne z tym, jak wygląda nasz salon. Wybierając dekoracyjne figurki na komodę warto jedną przeznaczyć na parapet okienny. Wazon na stoliku kawowym może mieć brata bliźniaka na parapecie, a dekoracyjne szkło, które zdobi półkę ścienną również może zdobić okno.

Parapety okienne to mini półki, które warto wykorzystać, by dodatkowo udekorować wnętrze naszego domu. To właśnie detale tworzą niepowtarzalny charakter mieszkania. Wybierając ozdoby na parapet trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzić z ich ilością. Otwieranie okna i wietrzenie pokoju nie może być problemem.

Znasz już nasze propozycje na to jak ozdobić parapet, życzymy dobrej zabawy przy projektowaniu i tworzeniu ozdób.