clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

instagram
Porady

Jak zainteresować innych swoim profilem na Instagramie?

Wiele osób, które zaczynają publikować posty na swoim profilu na Instagramie, chce, aby zainteresowały się nimi osoby z zewnątrz. W końcu jest to obecnie portal, na którym najłatwiej jest zaistnieć i zainteresować innych czymś, co robimy. Przyciągnięcie do siebie odbiorców może się jednak okazać trudne, zwłaszcza dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z poważnym tworzeniem na Instagram.

Jak zainteresować innych swoim profilem na Instagramie?

Wiele osób, które zaczynają publikować posty na swoim profilu na Instagramie, chce, aby zainteresowały się nimi osoby z zewnątrz. W końcu jest to obecnie portal, na którym najłatwiej jest zaistnieć i zainteresować innych czymś, co robimy. Przyciągnięcie do siebie odbiorców może się jednak okazać trudne, zwłaszcza dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z poważnym tworzeniem na Instagram. Co zrobić aby inni nas zaobserwowali i z łatwością zastawiali nam like na Instagramie?

Znajdź swój styl i swoją estetykę

Oczywiście chodzi tu o styl zdjęć. Nie tylko to, co przekazujesz, ma dla twojego odbiorcy znaczenie, ale również sposób, w jaki to robisz. Jeśli wypracujesz swój unikalny styl, będziesz bardziej wyróżniać się na tle innych twórców i ich profili. Możesz to zrobić za pomocą specyficznej kolorystyki, małego i charakterystycznego dla Ciebie elementu w każdym kadrze albo twoim specjalnym sposobem edytowania zdjęć. Ważne jest, aby powtarzało się to często i wyraźnie wskazywało na to, że zdjęcie zostało zamieszczone na twoim profilu. Znajdź więc styl, z którym będziesz się utożsamiać i zadbaj o to, aby twoi odbiorcy zauważyli, że jesteś w nim zanurzona. Takim sposobem twoje zasięgi mogą wzrosnąć wraz z liczbą instagram like.

Postaw na jedną specjalizację

Czyli na temat, którym będziesz zajmować się w głównej mierze. Mogą to być książki, recenzje kosmetyków albo twoje codzienne zdjęcia uchylające rąbek tajemnicy o twoim życiu prywatnym. Może to spowodować, że twoje grono odbiorców nie będzie zróżnicowane, ale jednocześnie zrzeszy wokół Ciebie konkretną społeczność, na przykład czytelników literatury klasycznej albo podróżników. Dzięki temu będziesz miała na swoim profilu dużo większy ruch, zwłaszcza w komentarzach. Oczywiście takich rzeczy może być na twoim profilu kilka, ważne jest jednak, aby nie przesycać swoich obserwatorów treścią, a w zasadzie, żeby nie starać się tworzyć wszystkiego.

Bierz udział w wyzwaniach społeczności

Na Instagramie wśród twórców bardzo często pojawiają się wyzwania, w których mogą wziąć udział zaproszone osoby albo osoby do tego chętne, jeśli wyzwanie jest otwarte dla wszystkich. Poszukaj takich wyzwań i weź udział w tym, które wyda Ci się najciekawsze. Dzięki temu znajdą Cię osoby, które również są zainteresowane danym wyzwaniem, a do tego staniesz się bardziej rozpoznawalna dla innych twórców. Dobrze jest być w kontakcie z osobami robiącymi podobne rzeczy, bo po pierwsze można się od nich sporo nauczyć, a po drugie to zawsze miłe, kiedy rozmawiamy z kimś o takiej samej pasji jak nasza, nawet jeśli nasze stopnie zaawansowania są różne.