clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

Pampersy dla dorosłych
Zakupy

Pampersy dla dorosłych – skuteczna ochrona i w dzień, i w nocy

Pampersy dla dorosłych to środki higieniczne, bez których trudno byłoby się obyć nie tylko osobom cierpiącym na nietrzymanie moczu, ale także ich opiekunom. Pampersy zapewniają bardzo skuteczną ochronę przed moczeniem i brudzeniem bielizny i w dzień, i w nocy. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Kiedy niezbędne stają się pampersy dla dorosłych?

Nietrzymanie moczu u dorosłych może przydarzyć się w różnym wieku, ale najczęściej dotyczy seniorów, którzy w podeszłym wieku muszą borykać się z trudnymi chorobami. Niestety bardzo często schorzenia te powodują utratę kontroli nad potrzebami fizjologicznymi lub wręcz zmuszają chorych do pozostawania w łóżku. W jesieni życia starsi ludzie muszą mierzyć się z całym wachlarzem chorób neurodegeneracyjnych, takich jak parkinson czy alzheimer, pojawiają się przewlekłe ciężkie stany nowotworowe, zespoły otępienne i wiele innych. Czasami też i młodszych choroba unieruchamia w łóżku. Dotyczy to szczególnie tych, którzy chorują na przewlekłe schorzenia, takie jak chociażby stwardnienie rozsiane, lub znajdują się w trudnych momentach powypadkowych lub po poważnych zabiegach operacyjnych.

Pampersy dla dorosłych są niezbędne osobom niewstającym z łóżek i to w różnym wieku. Doceniają je nie tylko chorzy, ale także ich opiekunowie. Znacznie łatwiej bowiem utrzymać higienę i zapewnić komfort ciężko choremu, dysponując tak skutecznymi środkami higieny osobistej.

Jakie pampersy dla dorosłych dostępne są na rynku?

Gdy zamierzamy wybrać odpowiednie pampersy dla dorosłych, musimy zwrócić uwagę na dwa podstawowe aspekty: na rozmiar i chłonność środków higienicznych.

Rozmiary pampersów oznaczane są w ten sam sposób, jak rozmiary odzieży. Mamy tu zatem do wyboru wielkości od XS aż do 2-3XL. Przed zakupem należy zmierzyć obwód bioder i pasa osoby chorej, a następnie wybrać odpowiedni rozmiar. Trzeba też koniecznie pamiętać, że wielkość pampersa musi być precyzyjnie dobrana, bo za duża pielucha będzie spadać i zmieniać miejsce swojego położenia w sposób kompletnie niekontrolowany. Efektem tego będzie brak skutecznej ochrony bielizny i pościeli. Z kolei zbyt mały pampers będzie powodować dyskomfort. Mogą pojawić się wówczas otarcia, odparzenia, a w skrajnych przypadkach mogą zacząć formować się odleżyny.

Pampersy dla dorosłych mają też różną chłonność i tę należy dobierać do stopnia nasilenia się nietrzymania moczu lub kału. Jeśli mamy do czynienia z lekkim lub wręcz kropelkowym nietrzymaniem moczu, nie ma sensu używać najbardziej chłonnych pampersów. Te wówczas będą dość grube, a to zdecydowanie przełoży się na obniżenie komfortu funkcjonowania. Im cięższa postać nietrzymania moczu, tym bardziej chłonne pampersy należy wybierać, bo tylko wówczas zapewnią one odpowiednią ochronę.

W określeniu stopnia nietrzymania moczu bardzo pomocne jest prowadzenie tak zwanego dzienniczka mikcji. Tam zapisuje się każdą ilość przyjmowanych płynów i liczbę wypróżnień. Dane można oczywiście interpretować samemu, ale warto pokazać zapiski lekarzowi, który z pewnością trafniej oceni stopień utraty kontroli nad czynnościami fizjologicznymi.