clean.biz.pl

clean.biz.pl – blog ogólnotematyczny

album na zdjęcia
Lifestyle

Album na zdjęcia – zawsze w modzie

Wszyscy robimy zdjęcia, kręcimy filmy, by móc zapamiętać różne chwile z naszego życia. Czasami jest to wypad nad morze, rodzinne święto, a czasami wielkie wydarzenie jak ślub i wesele. Mimo upływu lat i rozwoju technologii, albumy ze zdjęciami stale cieszą się popularnością.

Zdjęcia w albumie czy na komputerze?

Przechowywanie wspomnień nie jest łatwe. Ciężko o formę, która da całkowitą pewność, że nasze filmy i zdjęcia przetrwają dziesiątki lat.
Zdjęcia wywołane w formie tradycyjnej, na papierze fotograficznym mogą zachować się przez bardzo długi czas. Muszą być one jednak dobrze przechowywane, bo z czasem papier ulega starzeniu się. Fotografie mogą wyblaknąć, a struktura tworzywa osłabnąć. Dodatkowo nie jest to zbytnio wytrzymały materiał jeśli chodzi o kontakt z wodą czy ogniem. Trzeba znaleźć dobre miejsce, by album na zdjęcia zachował się jak najdłużej, szczególnie z daleka od dzieci, które mają talent do psot.

Można by pomyśleć, że technologia, która pozwala na przechowywanie zdjęć w wersji elektronicznej jest lepszym rozwiązaniem. Takie fotografie z pewnością nie wyblakną i można je wydrukować nieskończoną ilość razy. Lecz nie do końca jest to prawda. Wszystko zależy od sposobu magazynowania danych. Jeśli używamy w tym celu naszego prywatnego dysku twardego lub telefonu, istnieje ryzyko utraty wszystkiego w wyniku uszkodzenia nośnika czy urządzenia. Jeżeli nie posiadamy żadnej kopii zapasowej to pamiątki znikną bezpowrotnie. Lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie danych na internetowej chmurze. Profesjonalne serwery niezwykle rzadko ulegają awarii, tym rzadziej zdarza się by jakieś zasoby zostały utracone. Niektórzy jednak w obawie przed atakiem hackerskim, podczas którego mogłyby wypłynąć prywatne zdjęcia i filmy, unikają tego rozwiązania.

Każda opcja ma swoje plusy i minusy, lecz trzeba przyznać, że uczucia, które towarzyszą przy oglądaniu zdjęć w formie papierowej są niezastąpione i zawsze w modzie.

Album na zdjęcia jako prezent?

Nieprzerwanie od wielu lat, tworzenie albumu dla bliskiej osoby na prezent jest często spotykane. To dlatego, że taki podarunek jest niezwykle wzruszający, pokazuje jak ważną osobą w życiu jest obdarowywany i jest czymś do czego często się wraca.

Korzystając z dorobku współczesnych osiągnieć można w łatwy i szybki sposób skonstruować świetną książkę-album, która będzie wspaniałym prezentem. Modne także są elektroniczne ramki na zdjęcia, które niczym album wyświetlają co chwilę inną fotografię. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.