Czerwiec to czas, w którym uczniowie na kilku szczeblach edukacji kończą swój pobyt w szkołach. Niezależnie od tego, czy jest to zakończenie szkoły podstawowej czy też liceum, zawsze jest to ważna okazja i koniec pewnego etapu w życiu.

Można zatem pomyśleć nieco o różnych ciekawych sposobach na świętowanie tego wydarzenia. Być może w danym momencie młodzi ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, ale prędzej czy później pojawiają się wspomnienia czy też tęsknota za czasami szkolnymi. Rodzice lub nauczyciele mogą zatem pomyśleć o ciekawych pamiątkach dla uczniów, które będą dobrym dodatkiem do świętowania tego wydarzenia.

Pamiątka ze szkoły nie musi być oczywiście niczym wielkim.

Może to być coś całkowicie symbolicznego – ważne, aby po wielu latach można było do niej wrócić i powspominać nieco szkolne czasy. Najlepszym „schowkiem” na wspomnienia są oczywiście zdjęcia. To za ich pomocą możemy upamiętnić poszczególne wydarzenia i zatrzymać w obrazie wyjątkową chwilę. Pokazują nam one również, jak bardzo zmieniliśmy się przez wiele lat od ukończenia szkoły. Z tego powodu jedną z najciekawszych propozycji na taki upominek może być fotoksiążka ze zdjęciami kolegów i koleżanek. Taka książka może mieć oczywiście wiele różnych form. Najbardziej podstawowe rozwiązanie to zamieszczenie w niej zwykłych zdjęć całej klasy, na przykład pochodzących z legitymacji. Warto jednak podejść do tego w bardziej kreatywny sposób. Wykonanie czegoś naprawdę wyjątkowego nie kosztuje wiele, a jednocześnie będzie to świetna zabawa dla całej klasy.

Można na przykład wynająć profesjonalnego fotografa, który urządzi dla klasy prawdziwą sesję fotograficzną. W tym przypadku wszystko zależy od naszej wyobraźni. Sesja może być tematyczna i przedstawiać na przykład uczniów w różnych strojach czy odgrywających zabawne scenki. Samo tworzenie planu wykonania takiej książki jest doskonałą zabawą, która pozwala dodatkowo na ciekawe spędzenie czasu z przyjaciółmi z klasy. O takiej książce można pomyśleć także już na samym początku edukacji. Robiąc zdjęcia przez wszystkie lata nauki w klasie można stworzyć naprawdę piękną kronikę. Taka pamiątka ze szkoły zawsze będzie czymś wyjątkowym. Do przechowywanych w niej wspomnieć można wrócić po wielu latach i na nowo przeżywać wszystkie wspaniałe chwile, które zostały w niej uwiecznione.