Podróżowanie może być fajne i całkiem tanie, jeżeli pomyślimy o tym wcześnie i skorzystamy z różnych rabatów. Oczywiście wycieczka dookoła świata zawsze będzie nieporównywalnie droższa w stosunku do odwiedzenia jakiegoś pojedynczego państwa, jednak nie zmienia to faktu, że wciąż jest marzeniem bardzo wielu osób w każdym wieku.

Można nawet spotkać emerytów, którzy całe życie oszczędzali na to, aby zwiedzić na jesień swojego życia cały świat. Rzecz jasna częściej dotyczy to niemieckich emerytów niż polskich, ale chyba każdy z nas słyszał o takim przypadku podróżowania. W końcu najczęściej o odbyciu podróży decydują chęci i silna wola, a nie pochodzenie. Aby móc zobaczyć liczne zabytki, które znajdują się w różnych zakamarkach świata, trzeba liczyć się z poniesieniem sporych kosztów. Wiadomo, że do wyruszania w taką podróż musimy mieć zaoszczędzone przynajmniej kilka tysięcy złotych (gdy w rachubę wchodzi podróżowanie dookoła świata trzeba mieć na koncie co najmniej dwadzieścia tysięcy złotych, ale i to nie zaspokoi wielu wydatków).

Wyprawa w odległe miejsca na mapie nie należy do najtańszych, lecz dzięki niej można w pełni poznać piękno świata. Jeżeli jednak nie mamy odpowiednio dużo pieniędzy na wycieczki zagraniczne to możemy zwiedzić najbliższe okolice.

Na pewno będzie o wiele taniej, a nawet bezpieczniej. Wtedy można oszczędzić na noclegach i zobaczyć największe atrakcje turystyczne w danej okolicy. Weźmy pod uwagę chociażby Podlasie. Jest tu wiele zapomnianych miejscowości, które skrywają mnóstwo interesujących budynków architektonicznych, muzeów oraz ciekawych zakamarków godnych zobaczenia przez turystów. Jest to dość tanie podróżowanie w porównaniu do wizyty w innym państwie, a na pewno również bardzo inspirujące i pozwalające poszerzyć swoje horyzonty.