Linki zewnętrzne to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na pozycję strony w Google. Uwaga jednak: od kilku lat ważniejsza od ich ilości jest wartość, dlatego dobrze wiedzieć, skąd pozyskać właśnie linki najlepsze i najbardziej wartościowe.

 

Pierwszym sposobem – coraz chętniej zresztą wykorzystywanym – jest prowadzenie własnych blogów i linkowanie na nich pozycjonowanej strony. Wysokiej jakości treść to bowiem nieodłączny element link buildingu, a blog spełnia to zadanie idealnie – oczywiście pod warunkiem, że będziemy pisać atrakcyjnie i zainteresujemy swoją treścią czytelników (jeżeli nie, warto skorzystać z usług copywritera, który wykona to zadanie dla nas).

Po drugie – wartościowe linki można pozyskać z Youtube. Owszem, stworzenie filmiku to przedsięwzięcie czasochłonne, ale w zamian:
a) może on dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, którzy – gdyby nie Youtube – nie trafiliby na nasze usługi/produkty inaczej;
b) może być źródłem wielu wartościowych odnośników, ponieważ serwis umożliwia wprowadzenie ich nieograniczonej ilości do opisu filmiku.

Po trzecie – dobry link można pozyskać też z Twittera – algorytmy Google go śledzą, polscy użytkownicy coraz chętniej z niego korzystają, jednak pamiętajmy, aby nie było to spamowanie, ale raczej wpisanie się w konwencję serwisu – link (najlepiej powiązany z jakąś ciekawostką/nowością z naszej branży), na który inni użytkownicy będą mogli i będą chcieli szybko zareagować – to powinno przełożyć się na dobre efekty.

Po czwarte wreszcie – wymiana linków. To oczywiście zadanie trudne – znaleźć stronę o zbliżonej tematyce, która nie będzie z nami konkurować, ale współpracować. Niemniej, jeśli prowadzimy np. stronę zakładu fotograficznego i uda nam się pozyskać linki ze stron fotograficznych, blogów fotografów itp., to – jeśli chodzi o pozycjonowanie – możemy dzięki temu liczyć na naprawdę dobre efekty. Warto też sprawdzić (np. przez Ahrefs), dokąd linkują nasi konkurenci, bo być może znajdziemy tak domenę, na której i my będziemy mogli umieścić nasz link.

Linki ze stron fotograficznych dostępne są tutaj http://www.ideabest.pl/wartosciowy-link,13.html