Dla ludzi żyjących w XXI w. myślących o dalszej, czy nawet bliższej podróży, podróż samolotem jest czymś naturalnym, dostępność lotnisk, przystępna cena biletów i wygoda sprawiają, że bardzo często wybierają taki środek transportu. Dotyczy to nie tylko biznesmenów, czy ludzi młodych, ale też rodzin z dziećmi i emerytów coraz częściej podróżujących po całym świecie. Im wcześniej zaplanujemy naszą podróż tym lepiej dla naszego portfela – bilety kupowane z wyprzedzeniem można dostać czasem w naprawdę bardzo atrakcyjnych cenach.

Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, żeby w podróż z rodziną z Warszawy do Gdańska wybierać się inaczej, niż własnym samochodem – była to opcja najtańsza, najszybsza i najwygodniejsza, dziś za podobną cenę 4 osobowa rodzina może polecieć samolotem, zabierając ze sobą wózek, czy łóżeczko dla dzieci i wszystkie niezbędne dziecięce gadżety w cenie biletu, podróż będzie dużo krótsza, a lotniska w pobliżu wielkich miast są doskonale skomunikowane.

Tak jak na przykład port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie – można się na niego dostać ze ścisłego centrum Warszawy w 20 minut komunikacją miejską. Jeśli ktoś jednak woli dojechać własnym samochodem, do jego dyspozycji jest ogromny, dostępny całą dobę parking lotnisko kraków Balice, z korzystnymi, jak na tak bliską lokalizację, cenami. Konstruktorzy lotniska pomyśleli o wszystkim, nie trzeba zastanawiać się gdzie zaparkować samochód i godzinami krążyć w okolicy lotniska i martwić się, że nie zdążymy na lot. Zostawiamy auto i przez cały czas naszego pobytu na wakacjach, czy w podróży służbowej auto jest bezpieczne na zamkniętym, strzeżonym parkingu. Przy kilkudniowym wyjeździe może się nawet okazać, że jest to dużo korzystniejsza opcja niż zamawianie taksówki z domu w obie strony. Dla tych, którzy wyjeżdżają częściej, podróżują dużo i cenią sobie komfort jazdy własnym samochodem i potrzebują szybko dostać się do innego miejsca, bez potrzeby zamawiania taksówki i czekania na nią, na lotniskowych parkingach często dostępne są abonamenty opłacane z góry. Dodatkowo na parkingach przy lotnisku coraz częściej dostępna jest opcja pozostawienia tam samochodów wypożyczonych na minuty, które są coraz popularniejsze.