Jeśli masz cyfrowy aparat fotograficzny i często robisz zdjęcia oraz je drukujesz, może powinieneś pomyśleć nad zakupem drukarki fotograficznej.

Owszem, jest ona droższa od zwykłej atramentówki, ale wykorzystuje się je do różnych celów. Odbitki fotograficzne z powodzeniem możesz oczywiście wykonać w różnych punktach fotograficznych, jednakże jeśli permanentnie je zlecasz, to może czas, abyś zakupił swój własny sprzęt i cieszył się drukowaniem swoich ulubionych zdjęć dla siebie i znajomych w domu. Wtedy możesz mieć pełną kontrolę nad procesem druku i na bieżąco zmieniać drobne ustawienia, stale doskonaląc się w tym fachu.

Może to coś dla ciebie?

Drukarka fotograficzna może i nie jest najtańszym sprzętem, ale inwestycja w niego może opłacić się na dłuższą metę, warto o tym pomyśleć. Najlepiej oczywiście kupić oryginalną, aby mieć gwarancję jakości i produktu fabrycznie nowego. Papier do drukarki fotograficznej nie może oczywiście być zwykłym papierem, na którym drukuje się różne rzeczy na co dzień. Musi to być papier fotograficzny, bo inaczej taki druk nie przyniesie oczekiwanych korzyści. Papier fotograficzny może być różnej wielkości, może być także matowy lub błyszczący, sami zadecydujemy, który podoba nam się bardziej i pasuje do wybranego projektu. Papier do drukarek fotograficznych  ma także różną gramaturę, może także mieć różny odcień, choć zazwyczaj jest biały. Drukarka fotograficzna to bardzo dobre rozwiązanie dla fotografa, któremu często potrzebne są odbitki jego fotografii, a nie ma czasu na ciągłe chodzenie do punktów fotograficznych, które też nie zawsze drukują wszystko tak jak należy. Dzięki posiadaniu takiej drukarki mamy pewną swobodę wyboru wszystkich parametrów druku, papieru, formatu, możemy też dzięki temu stale uczyć się technik obróbki fotografii i tego, jak najlepiej ją wydrukować.