Fotografia jako sposób na życie

Zawód fotografa nie jest taki prosty jakim mógłby się z pozoru wydawać. Obecni klienci są bardzo wymagający, są świadomi obowiązujących trendów w fotografii, pragną najwyższej jakości zdjęć.
Na szczęście minęła era tak zwanych niedzielnych fotografów, dla których wykonywanie na przykład zdjęć weselnych było jedynie formą dorobienia do swojej pensji.

Obecnie zawód fotografa jest bardzo szanowaną profesją, właśnie dzięki profesjonalizmowi jaki oni prezentują. Uczestniczą w rozmaitych kursach, cały czas podnosząc swoje kwalifikacje. Jak w każdej branży, trendy się zmieniają i trzeba być z nimi na bieżąco aby na odpowiednim poziomie wykonywać swoją pracę.

Wśród najczęściej zamawianych usług u fotografa jest sesja weselna i ślubna. Te zdjęcia są jednymi z najważniejszych, jakie się wykonuje w przeciągu swojego życia, dlatego zamawiający chcą aby były na najwyższym poziomie. Najwięcej umiejętności i stylu wymaga tak zwana sesja plenerowa państwa młodych. Efekty pracy takiej sesji to prawdziwe dzieła sztuki. Mając do czynienia z profesjonalnym fotografem nie będą to z całą pewnością studyjne zdjęcia rodem z poprzedniej epoki.
Dużym ułatwieniem dla zamawiających sesję, jest jeśli fotograf prowadzi również usługi wywoływania zdjęć. Wiele osób chce dostać efekty pracy już wywołane, woli odbitki fotograficzne, a nie jak to często bywa na nośniku typu płyta. Wykonywanie takiej usługi wymaga od fotografa posiadania dodatkowego sprzętu. Jest to przede wszystkim wysokiej klasy drukarka fotograficzna oraz specjalny papier do drukarki.

Fotografia to nie tylko zawód. To pasja i styl życia. Wymaga od osoby, która się zajmuje tą profesją, dużego talentu,zaangażowania oraz wiedzy. Potrzebna jest umiejętność dostrzeżenia drobnych szczegółów, które mogą wpłynąć na efekt końcowy pracy. Jeśli zabraknie tych cech u osoby wykonującej zdjęcia to niestety nawet najlepszy sprzęt nie jest w stanie tych braków ukryć.

Posted on

Kwestie związane z wynajmowaniem autokarów

firmy wynajmujące autokaryGdy już płacimy za możliwość skorzystania z pewnej usługi, chcemy, by była ona świadczona na najwyższym poziomie. Częściowo sami na to wpływamy, ponieważ to my decydujemy o tym, do której firmy się zgłosimy, gdy będziemy chcieli zdecydować się na przewozy autokarowe. Poszukajmy jak najbardziej profesjonalnej działalności wśród firm transportowych, by z łatwością załatwić wszystkie sprawy formalne. Dobrzy specjaliści na pewno nam w tym pomogą.

Continue reading „Kwestie związane z wynajmowaniem autokarów”

Posted on

Papier w arkuszach do drukarki

Jeśli masz cyfrowy aparat fotograficzny i często robisz zdjęcia oraz je drukujesz, może powinieneś pomyśleć nad zakupem drukarki fotograficznej.

Owszem, jest ona droższa od zwykłej atramentówki, ale wykorzystuje się je do różnych celów. Odbitki fotograficzne z powodzeniem możesz oczywiście wykonać w różnych punktach fotograficznych, jednakże jeśli permanentnie je zlecasz, to może czas, abyś zakupił swój własny sprzęt i cieszył się drukowaniem swoich ulubionych zdjęć dla siebie i znajomych w domu. Wtedy możesz mieć pełną kontrolę nad procesem druku i na bieżąco zmieniać drobne ustawienia, stale doskonaląc się w tym fachu.

Może to coś dla ciebie?

Drukarka fotograficzna może i nie jest najtańszym sprzętem, ale inwestycja w niego może opłacić się na dłuższą metę, warto o tym pomyśleć. Najlepiej oczywiście kupić oryginalną, aby mieć gwarancję jakości i produktu fabrycznie nowego. Papier do drukarki fotograficznej nie może oczywiście być zwykłym papierem, na którym drukuje się różne rzeczy na co dzień. Musi to być papier fotograficzny, bo inaczej taki druk nie przyniesie oczekiwanych korzyści. Papier fotograficzny może być różnej wielkości, może być także matowy lub błyszczący, sami zadecydujemy, który podoba nam się bardziej i pasuje do wybranego projektu. Papier do drukarek fotograficznych  ma także różną gramaturę, może także mieć różny odcień, choć zazwyczaj jest biały. Drukarka fotograficzna to bardzo dobre rozwiązanie dla fotografa, któremu często potrzebne są odbitki jego fotografii, a nie ma czasu na ciągłe chodzenie do punktów fotograficznych, które też nie zawsze drukują wszystko tak jak należy. Dzięki posiadaniu takiej drukarki mamy pewną swobodę wyboru wszystkich parametrów druku, papieru, formatu, możemy też dzięki temu stale uczyć się technik obróbki fotografii i tego, jak najlepiej ją wydrukować.

Posted on

Pamiątka na zawsze

Wykonując pamiątkowe zdjęcia na pewno zawsze myślicie o tym, że właśnie udało wam się zachować jakiś kawałek czasoprzestrzeni. Jako ludzie nie mamy przecież możliwości zatrzymania, ani cofnięcia czasu, ale czyż fotografia nie jest tego namiastką?

Robimy przecież zdjęcia, które wcześniej czy później lądują na dysku naszego komputera lub na świeżym, błyszczącym papierze. Pokazujemy je naszym znajomym i członkom rodziny. Przesyłamy je między sobą w internecie i ładujemy na setkach portali społecznościowych. Fotografie zaczynają żyć własnym życiem, ale stanowią także jakąś jego zatrzymaną część. Kadr uchwycony na błyszczącej fotografii, nasz uśmiech na nim czy nietypowe zdarzenie jakie przypadkiem zostało uchwycone przez fotografa, już nigdy się nie zmienią. Zatrzymany moment, który będzie trwał tak na zawsze i ilekroć będziemy mieli ochotę, będziemy mogli do niego powrócić. Dotknąć go, przybliżyć do linii naszego wzroku, powspominać czy przywołać sobie jakieś konkretne zdarzenie, które miało miejsce przed, w trakcie bądź po wykonaniu tej fotografii.

Jeśli tak jak ja macie słabość do prawdziwych zdjęć, które można trzymać na półce bądź sypialnianej szafce, aby móc je oglądać setki razy przed snem, fotoksiążka będzie najlepszym możliwym dla was wyborem.
W końcu będziecie mieć wszystkie wybrane zdjęcia z wyjazdów czy ważnych spotkań, w jednym miejscu!
Nie będziecie musieli za każdym razem włączać komputera, szukać odpowiedniego pliku i siedzieć przy świecącym ekranie do upadłego. Teraz dzięki fotoksiążce, zawsze będziecie mogli mieć wszystkie cenne wspomnienia tuż obok siebie. Dla osób zainteresowanych zapraszamy tutaj fotoksiążka online tanio

Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które kochają wspominać minione momenty życia i oddawać się długim rozważaniom. Oglądając wywołane zdjęcia, wydrukowane obok siebie na błyszczącym papierze od razu tak jakoś czujemy się lepiej i bliżej związani z miejscami, w których faktycznie byliśmy.
Jestem zdania, że nic nigdy nie zastąpi tradycyjnej fotografii. Nieważne jak daleko pójdzie technologia. Cena fotoksiążki wahać się będzie zależnie od formatu i ilości zdjęć, ale uwierzcie mi, że warto zainwestować we wspomnienia.

Posted on

Sposób na wartościowe linki

Linki zewnętrzne to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na pozycję strony w Google. Uwaga jednak: od kilku lat ważniejsza od ich ilości jest wartość, dlatego dobrze wiedzieć, skąd pozyskać właśnie linki najlepsze i najbardziej wartościowe.

 

Pierwszym sposobem – coraz chętniej zresztą wykorzystywanym – jest prowadzenie własnych blogów i linkowanie na nich pozycjonowanej strony. Wysokiej jakości treść to bowiem nieodłączny element link buildingu, a blog spełnia to zadanie idealnie – oczywiście pod warunkiem, że będziemy pisać atrakcyjnie i zainteresujemy swoją treścią czytelników (jeżeli nie, warto skorzystać z usług copywritera, który wykona to zadanie dla nas).

Po drugie – wartościowe linki można pozyskać z Youtube. Owszem, stworzenie filmiku to przedsięwzięcie czasochłonne, ale w zamian:
a) może on dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, którzy – gdyby nie Youtube – nie trafiliby na nasze usługi/produkty inaczej;
b) może być źródłem wielu wartościowych odnośników, ponieważ serwis umożliwia wprowadzenie ich nieograniczonej ilości do opisu filmiku.

Po trzecie – dobry link można pozyskać też z Twittera – algorytmy Google go śledzą, polscy użytkownicy coraz chętniej z niego korzystają, jednak pamiętajmy, aby nie było to spamowanie, ale raczej wpisanie się w konwencję serwisu – link (najlepiej powiązany z jakąś ciekawostką/nowością z naszej branży), na który inni użytkownicy będą mogli i będą chcieli szybko zareagować – to powinno przełożyć się na dobre efekty.

Po czwarte wreszcie – wymiana linków. To oczywiście zadanie trudne – znaleźć stronę o zbliżonej tematyce, która nie będzie z nami konkurować, ale współpracować. Niemniej, jeśli prowadzimy np. stronę zakładu fotograficznego i uda nam się pozyskać linki ze stron fotograficznych, blogów fotografów itp., to – jeśli chodzi o pozycjonowanie – możemy dzięki temu liczyć na naprawdę dobre efekty. Warto też sprawdzić (np. przez Ahrefs), dokąd linkują nasi konkurenci, bo być może znajdziemy tak domenę, na której i my będziemy mogli umieścić nasz link.

Linki ze stron fotograficznych dostępne są tutaj http://www.ideabest.pl/wartosciowy-link,13.html

Posted on

Zdjęcia fotograficzne

Zdjęcia fotograficzne w świecie coraz krótszego życia „obrazu fotograficznego” tak samo jak „przekazu informacyjnego” nabierają zupełnie inne go znaczenia. Są coraz mnie artystyczne a z drugiej strony mają być coraz bardziej szokujące, intrygujące, zastanawiające nad przekazem. Mimo wszystko są one w dalszym ciągu chętnie zamawiane prze osoby prywatne, fotografów ślubnych i fotoamatorów.

Zwykłe pamiątkowe zdjęcia można spokojnie zamówić na amatorskim papierze fotograficznym Fuji (najłatwiej i najniższych cenach dostępnym na rynku). Konkurencja zakresie takich tanich zdjęć jest ogromna.

Jednak nie dla każdej osoby najniższa cena jest najważniejszym kryterium. Wile osób jest gotowa więcej zapłacić za usługę profesjonalnie wykonaną na profesjonalnych materiałach. Jeśli takiej wyższej jakości jakości zdjęć fotograficznych oczekujesz to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Oferujemy zdjęcia na najdroższym ale z drugiej strony uznawanym za najlepszym na rynku papierze Fuji DPII – http://fotoksiazki-fotoalbumy.pl/zdjecia-profesjonalne/ . Jest to papier dedykowany dla fotografów profesjonalnych oraz osób i firm mających bardzo wysokie oczekiwania jakościowe w zakresie zdjęć fotograficznych.

Ponieważ oferta na zdjęcia/odbitki na tym papierze fotograficznym skierowana jest przede wszystkim do fachowców stąd skupiamy się na maksymalnej stabilności obróbki oraz osiąganiu najlepszych parametrów sensytometrycznych i wizualnych oferowanych zdjęć.

Posted on

Album fotograficzny pamiątką ze ślubu

Fotografia ślubna jest wspaniałą pamiątką dnia ślubu – a jest to święto wyjątkowe dla młodej pary i jej rodzin. Istotne jest, aby odpowiednio wcześnie zarezerwować fotograf ślubny, który zapewni wykonanie usługi na wysokim poziomie.

album fotograficznyNiemal zawsze organizuje się całe sesje ślubne tak, że zdjęcia ślubne są robione nie tylko w kościele lub urzędzie podczas ceremonii, ale też na przykład w plenerze – w parku, nad rzeką, czy nad morzem. Dzięki temu powstaje piękna pamiątka początku wspólnego życia. Można się zdecydować na sesję stylizowaną na dawne czasy lub na coś bardziej współczesnego, w zupełnie nietypowych miejscach jak na dzień ślubu, na przykład w wesołym miasteczku, przy zabytkach, czy w środkach komunikacji; wszystko zależy od pomysłowości zarówno samej młodej pary, jak i fotograf ślubny. Zważywszy, że coraz częściej zdarzają się pomysły bardzo nietypowe, jeśli chodzi o sesje ślubne, osoby, które zajmują się tego typu fotografią, muszą same wychodzić z nową inwencją twórczą, pomysłowością, kreatywnością, bo czasem zdjęcia ślubne w nietypowych miejscach mogą wymagać dodatkowych zezwoleń, o które trzeba się odpowiednio wcześnie postarać.Dlatego fotograf ślubny powinien mieć nie tylko dobry sprzęt fotograficzny, świetnie wyposażone studio i umiejętności, ale też powinien umieć wyjść na przeciw rosnącym i często nietypowym oczekiwaniom ludzi, którzy zamawiają usługę związaną z dniem ślubu. Dzięki temu może przyczynić się do tego, że dzień ślubu będzie naprawdę dobrze wspominany i niezapomniany, bo utrwalony na pięknych, profesjonalnych zdjęciach. W dzisiejszych czasach, mimo rozpowszechnionej cyfryzacji, wielu klientów decyduje się, żeby zdjęcia ślubne oglądać w tradycyjnej formie. Dlatego wciąż dobrym wyborem jest przy tej okazji albumy fotograficzne do wklejania zdjęć   .

Dzień ślubu planuje się na długo przed jego nastaniem. Wszystko ma być dopięte na ostatni guzik tak, aby był spełnieniem marzeń zarówno panny młodej, jak i pana młodego. Utrwalenie tej okazji na fotografiach w album na zdjęcia także powinno sprostać wysokim oczekiwaniom.

Posted on

Baterie do sprzetu domowego

Jak wiadomo, dzisiejsza nowoczesna technologia, jak i chociażby niektóre z zabawek dziecięcych, muszą posiadać baterie. Jeśli chodzi o technologię, czyli na przykład smartfony, czy tablety, mają one w sobie baterie litowe. Jeśli natomiast kupujemy dziecku zabawkę na baterie, są to baterie alkaliczne, które w razie potrzeby można dokupić, a nie doładować poprzez podłączenie ładowarki, bo taka opcja jest dostępna tylko przy użyciu wspomnianych już sprzętów RTV i AGD.

 

Jak widać, wszelkiego rodzaju baterie są niezbędne do tego, aby urządzenia funkcjonowały. Jest wiele sposobów na to, aby je zakupić – są one bowiem dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Baterie alkaliczne LR6 kupujemy zwykle ”na zapas”, podczas gdy baterie litowe kupujemy wtedy, gdy coś złego zaczyna się dziać z naszym smartfonem, bo przecież wtedy, kiedy nic złego się nie dzieje, nie potrzebujemy tego. Niemniej jednak mamy możliwość ich zakupu. W kwestii szukania takich informacji w sieci, mamy nie tylko możliwość ich wspomnianego już zakupu w sieci, ale także porównania cen tych produktów w różnych sklepach, czy też wyszukiwania adresów sklepów stacjonarnych na terenie całego kraju.

Gdy chcemy takie wiadomości przy pomocy internetu wyszukać, należy wpisać do przeglądarki www odpowiednie słowa kluczowe, będące jednocześnie nazwą produktu, a także nazwą miasta, w którym taki sklep funkcjonuje. Przykładami haseł mogą być między innymi:

  • baterie alkaliczne sklep
  • baterie alkaliczne sklep Warszawa
  • baterie alkaliczne sklep Kraków
  • baterie litowe sklep
  • baterie litowe sklep Wrocław
  • baterie litowe sklep Szczecin

Wspomniane już adresy tych placówek pozwolą nam na znalezienie ich jak najbliżej miejsca naszego zamieszkania, aby można było dokonać zakupu interesujących nas produktów. Jeśli chcemy, możemy także tego dokonać poprzez wielokrotnie już wspomniane sklepy internetowe np. https://www.tetenal.com.pl/papiery-ink-jet-w-rolach

Posted on

Organizacja szkolenia

Podczas organizowania szkolenia w swojej firmie dla pracowników zarówno z naszego działu, jak i innych, warto zadbać o odpowiednią oprawę całego wydarzenia. Obsługa konferencji powinna być na najwyższym poziomie. W standardzie jest szwedzki stół, napoje zapewnione pracownikom, biuletyny informacyjne i drobne podarunki dla uczestników.

Jeśli uczestnicy szkolenia muszą dojechać na miejsce, w którym się ono odbywa warto zaproponować zorganizowanie transportu i najwygodniejsze miejsca w autokarze . Firma wykupująca pakiet szkoleniowy jest w stanie z pewnością zapłacić wyższą stawkę wiedząc, że pracownikom zostanie zapewniony transport, a my koszty te możemy doliczyć śmiało do oferty. Podpisując umowę na stałą współpracę z danym przewoźnikiem zapewniamy sobie konkurencyjne stawki, a więc również możliwość większego manewru w przypadku negocjacji cen szkolenia. Warto pozostawić sobie możliwie jak największy wachlarz opcji możliwych do zaproponowania osobie korzystającej z naszych usług.

Sama obsługa szkolenia również musi być na najwyższym możliwym do zapewnienia przez nas poziomie.

Poza umiejętnościami przekazywanymi uczestnikom konieczne jest, aby wiedzą prezentowana była w sposób przystępny i prosty w odbiorze. Nasi pracownicy powinni zadbać o odpowiednią atmosferę podczas szkolenia i nawiązanie swego rodzaju więzi ze słuchaczami. Daje nam to większą szansę na powrót szkolnych osób. W momencie gdy przekażą oni swojemu szefowi, że poza przekazanymi umiejętnościami zostały im zapewnione usługi gastronomiczne, transport i komfortowa atmosfera, z pewnością zostanie to docenione. Warto zadbać o to, aby usługi oferowane przez nas były nie tylko konkurencyjne wobec innych firm, ale też przyjaźnie kojarzone przez uczestników.

Posted on

Mało znane oblicza Holandii

Większość osób kojarzy w dzisiejszych czasach Holandię jedynie przez pryzmat kultury masowej. Każda z przypadkowych, zaczepionych na ulicy osób w odpowiedzi na pytanie „Z czym kojarzy Ci się Holandia?” odpowie zaraz: z wiatrakami, z dzielnicą czerwonych latarni, z legalną marihuaną lub związkami homoseksualnymi. Czy jednak właśnie te pojęcia powinny rzutować na obraz tego pięknego kraju jako całości? Zdecydowanie nie!

 

Holandia kryje w sobie masę dodatkowych, ukrytych atrakcji, o których dowiedzą się jedynie nieliczni. Sporadycznie zdarza się, by ktoś spodziewał się odkryć w niej ukryte perełki. Jedynie najbardziej wyrafinowani turyści, znający doskonale różnego rodzaju zabytki oraz miejsca warte zwiedzenia na mapie całej Europy mogą tutaj wspomnieć o tym, co wartego jest dostrzeżenia w tym pięknym kraju.

 

A jest w czym wybierać!

Pierwszy, najprostszy zabieg, jaki może nas przekonać o mnogości oraz niezwykłości potencjalnych miejsc do zwiedzenia, to prześledzenie listy UNESCO. A znajdzie się na niej między innymi: Linia obrony Amsterdamu, Dom Rietvelda Schrödera, Schokland i środowisko, Kompleks wiatraków Kinderdijk-Elshout, Ir. D. F. Woudagemaal, Polder w Beemster, Willemstad na Curacao, Waddenzee, Amsterdamskie kanały, czy choćby Fabryka Van Nelle.

 

Holandia zabytki posiada niezwykłe, ale nie każdy jest w stanie to dostrzec. Podobnie, jak ma to często miejsce, tak i tym razem dobrze sprawdza się stare porzekadło: „najciemniej pod latarnią”. Jeśli jeszcze ktokolwiek mógłby uważać, że jedynie wspomniane miejsca wymienione na liście UNESCO kwalifikują się jako fajne miejsca w Holandii na trasie podróży po Europie. Nawet bez konieczności dodawania słowa „turystyczne”. Wierzcie, bądź nie, ale mnogość oraz atrakcyjność zaprezentowanych Wam wyników wyszukiwań z pewnością Was zaskoczy i przekona, że ten kraj położony w depresji powinien jednak zdecydowanie znaleźć się w Waszym planie potencjalnych wycieczek na przyszłe lata.

 

Posted on