Okres wiosny i lata to ewidentnie sezon weselny. Dłuższy dzień i ciepła temperatura sprzyjają organizacji tego wielkiego dnia. Jedną z najważniejszych kwestii jest dokładne zaplanowanie wszystkiego i dopięcie na ostatni guzik zadań tak, aby goście i para młoda zapamiętali to wydarzenie do końca życia.

personalizowany album ślubnyPlanując wszystko na własną rękę dobrze jest zrobić sobie listę rzeczy w arkuszu kalkulacyjnym wraz z datami wykonania oraz kosztami. Pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek związanych z budżetem. Pamiętajmy, że niektóre niezbędne formalności należy załatwić jeszcze na długo przez  imprezą, na przykład rezerwacja domu weselnego. W ostatnich latach przechodzą one tak zwany „boom” i znalezienie miejsca na kilka tygodni przed graniczy z cudem. Następnie dobrze jest zrobić listę gości. To da nam podstawę do dalszego obliczania wydatków.

Niezbędnym punktem listy jest znalezienie zespołu, lub DJ’a, którzy zapewnią oprawę muzyczną na naszym przyjęciu. Kolejno powinniśmy znaleźć fotografa oferującego w portfolio zdjęcia ślubne. Pamiętajmy, aby przed podpisaniem umowy przedstawić fotografowi swoje konkretne oczekiwania. Pozwoli nam to stworzyć wspaniały personalizowany album na zdjęcia z własną okładką , który będzie pamiątką na całe życie. Kilka miesięcy przed weselem należy zacząć rozglądać się za suknią; taką z profesjonalnego salonu, bądź zaprojektowaną i uszytą przez krawcową. Pan młody również może zacząć się rozglądać za garniturem. Panna młoda oczywiście powinna zarezerwować sobie wizytę i fryzjera i kosmetyczki, najlepiej sprawdzonych, z dojazdem do domu. Następną i niezbędną rzeczą jest organizacja transportu i noclegu dla gości. Dzięki temu przyjezdni z daleka będą mogli zostać do końca przyjęcia. Opcjonalnym wyborem jest organizacja podróży poślubnej, którą dobrze jest zarezerwować kilka tygodni wcześniej.

Oczywiście okres przed weselny jest pełen oczekiwania i nadziei, jednak bez wątpienia przygotowania do imprezy mogą wywołać stres. Dlatego dość popularną w ostatnich czasach opcją jest wynajęcie specjalnej osoby, która zajmuje się organizacją przyjęć i wesel. Wtedy nie musimy się niczym martwić, natomiast oczywiście koszty całości wzrastają. Jednakże będzie to świetne wyjście w momencie kiedy nie dysponujemy czasem i możliwościami.

Warto pamiętać, że po wielu latach najcenniejszą pamiątką jaka pozostaje z tego wspaniałego dnia jest album ślubny personalizowany. Chętnie będzie się do niego sięgać od czasu do czasu przy okazji rodzinnych spotkań lub spotkań z uczestnikami naszej uroczystości weselnej.